Історія школи

YouTubeFacebookInstagramEmail

Сторінками нашої Історії

Першою школою, яка працювала на території сучасного с. Муравище була церковно-приходська школа. Нова чудова школа, Powszechnszhola, в селі Гавчиці була побудована в 1927-1930 роках під час правління президента Ігната Мастіцкі.

Школа була досить велика та простора. В ній було 6 класів. Навчалося більше 500 учнів. Це були учні з таких сіл, як Комарівка, Березів Груд, Хайтівка, Рафалівка, Гавчиці, Піщанник, Гершоспівка. В класах налічувалось по 40 учнів різних національностей: німців, поляків, українців.

Директором школи був Антоні Войціцкі. Вчителювала дружина директора, та ще одна вчителька - Раїса Мачушенко. Вчителям у викладанні допомагали кращі учні школи. Серед предметів, які читались у школі були: українська та польські мови, історія, географія. Українським дітям 1-2 рази в тиждень, священик із с. Озеро читав урок релігії.

У 1939 році, дітей, які мали низький рівень знань рідної мови, залишали у тому самому класі ще на один рік.

У 1940 році прийшли працювати у школу ще два вчителя – Лисяний Микола Іванович (історик) та Куліш Костянтин (філолог).

Із приходом німців у село, в школі крім української мови запровадили ще й німецьку. В таких умовах школа не пропрацювала і року.

29 липня 1943 року с. Гавчиці було спалене поляками, але школа залишилась до 1945 року, поки її ті ж самі поляки не спалили, повертаючись на батьківщину.

У 1946 р. школа знову була розпочала свою роботу, вже у селі Рафалівка. Спочатку вона налічувала лише 4 класи. Директором цієї школи була Наливайко Галина Кирилівна. Разом із нею працювали Терпелюк Олена Лук’янівна, Зарчук Адам Гнатович. Діти, закінчивши місцеву початкову школу, продовжували навчання в школі с. Сокирічі, яка на той час була семирічкою.

З 1955 року завідуючою школи стала Білозір Тетяна Федорівна, у цьому ж році розпочала вчительську діяльність – Задворна Галина Данилівна.

З 1957 року в школі починає працювати Цвітинська Віра Олександрівна вчителем початкових класів.

У 1960 році за проханням вчителів та жителів села, було набрано учнів у 5 і 6 клас.

Діти початкових класів навчались у так званому «фінському будиночку», який знаходиться поблизу радгоспного двору, а 5-6 класи були розміщені у «польському будиночку», який покинули поляки.

Поступово школа реорганізовувалась у восьмирічну.

Першим директором восьмирічної школи був Кондратенко Борис Федотович, його дружина, Марія Федорівна, була вчителем початкових класів.

В 1963 році відбувся перший випуск, вже восьмирічної школи. У цьому ж році директором було призначено Киричука Петра Васильовича, а також прийшла працювати у школу Андрійчук Марія Адамівна – математик.

У 1965 році торфопідприємство, яке працювало на території села було перенесено у с. Журавичі, а в гуртожитках і конторі цього підприємства розмістили школу.

Директорами Муравищенської школи були:

1968 - 1971 року – Віктор Гнатович Турко;

1971-1981 рр. - Мацюк Микола Макарович;

1981-1984 рр. - Юнчик Олександр Максимович;

1984-1987 рр. - Герасимюк Олександр Сергійович;

1987-1996 рр. - Левасюк Ярослав Антонович;

1996-2013 рр. - Ничипорук Олександр Ярославович

2014-2019 рр. – Панас Василь Зіновійович

2019-2020 - в.о. директора школи, Кондратюк Світлана Андріївна

З березня 2020 директором школи призначено Козачук Ірину Ярославівну.